Gradska knjižnica i čitaonica Petrinja

Piši da te razumiju,

govori da te slušaju,

čitaj da odrastaš.

L.C. Powell

facebook-logo 400x400instagram logoyoutube

logonew

Petak, 08 Ožujak 2024 14:00

Danas smo na simboličan  način obilježili Međunarodni dan žena.

Dan žena, koji se obilježava 8. ožujka, prilika je za odavanje počasti hrabrosti, snazi i neiscrpnoj borbi žena diljem svijeta. Ovaj dan nas podsjeća na važnost ženskih prava i rodne ravnopravnosti.

U sklopu obilježavanja Dana žena, postavljena su dva informativna panoa. Ovi panoi su bili edukativne prirode, pružajući članovima i posjetiteljima knjižnice priliku da se upoznaju s poviješću Dana žena, važnosti ženskih prava i postignućima žena u društvu.

Ova proslava je bila prilika za sve da se prisjete doprinosa žena u našem društvu i nastave podržavati borbu za ravnopravnost spolova. Kroz ovakve inicijative, Vaša knjižnica nastavlja promicati važnost obrazovanja i informiranja o pitanjima koja su od ključne važnosti za naše društvo.

Neka ovaj Dan žena bude podsjetnik na sve što su žene postigle i motivacija za nastavak borbe za ravnopravnost i pravdu.

alt
alt
alt
alt